Podwójne mistrzostwo Wielkopolski dla lekkoatletek UKS DĄB Suchy Las

Dwa złote medale zdobyły zawodniczki UKS Dąb Suchy Las podczas Mistrzostw Wielkopolski w biegach przełajowych, które w niedzielę 11 marca odbywały się na terenie Hipodromu Wola. Marysia Pucek, która startowała na dystansie 3000 m została mistrzynią Wielkopolski w kategorii U20. Przekroczyła linię mety z czasem 10:08 min. Drugi złoty medal należy do Agaty Szczodrzyńskiej, która wystartowała w kategorii U14 na dystansie 1000 m i finiszowała z czasem 3:40 min. Teren na hipodromie jest trudny, a mimo to dziewczyny uzyskały bardzo dobre wyniki.
Obie zawodniczki trenują w klubie UKS Dąb Suchy Las i dzięki temu tak świetnie biegają. Klub specjalizuje się w szkoleniu dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce. Treningi odbywają się w Suchym Lesie na boisku GOS, w Zespole Szkół Zakonu Pijarów na poznańskim Piątkowie oraz na stadionie lekkoatletycznym na Golęcinie. Młodzież i dzieci, chcące spróbować swoich sił w lekkiej atletyce trenerzy zapraszają na zajęcia. Na stronie internetowej klubu www.uks-dab.pl można znaleźć więcej informacji oraz plan treningów. Kontakt pod numerem telefonu +48 515 205 805.