Nasi walczyli w Portugalii

W miejscowości Coimbra w Portugalii odbywały się European Universities Championships Judo, Karate, Taekwendo-EUSA.

Głównym organizatorem mistrzostw były EUSA oraz Uniwersytet w Coimra. W karate WKF startowało 256 zawodników z 109 uczelni i 21 państw europejskich. Sędziowało 11 sędziów KL Międzynarodowej WKF.

Trener z Suchego Lasu
Polskę reprezentowało 13 zawodników z ośmiu uczelni (Bydgoszcz, Gdynia, Poznań, Piła, Opole Wrocław). Opiekę nad zawodnikami sprawował trener Mariusz Siebert reprezentujący zarówno Polski Związek Karate jak i AZS. Przypomnijmy, że M. Siebert prowadzi w naszej gminie Sucholeskie Stowarzyszenie Sportowe Fighter, organizuje też słynne Sucholeskie Biegi Fightera.
W drugim dniu nasi zawodnicy reprezentujący polskie uczelnie startowali w konkurencjach kata indywidualnym i drużynowym równolegle na dwóch matach. Na pierwszej startowały kobiety, na drugiej rywalizowali mężczyźni. Po pierwszym dniu zawodów do finałów o trzecie miejsce zakwalifikowały się dwie drużyny Polskie z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej. W trzecim dniu odbyły się rywalizacje w kumite. W pierwszej kolejności rozegrane zostały konkurencje indywidualne wagowe. Nasi reprezentanci walczyli w doborowej obsadzie, gdyż na turnieju stawiła się czołówka europejskich zawodników karate WKF zarówno w kata jak i w kumite. Bardzo dobrze zaprezentował się Michał Parczewski w wadze -67 kg (Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni), który po bardzo dobrych startach indywidualnych przegrał walkę o wejście do finału i zakwalifikował się w walce o trzecie miejsce w repasażach.

Pęknięta szczęka
Również Mariusz Migdalski w wadze -84 kg (Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) godnie reprezentował Polskę. Wygrał wszystkie walki, miał jednak pecha. W czasie zmagań o wejście do półfinału otrzymał cios, który doprowadził do pęknięcia szczęki. Na szczęście od razu została mu udzielona pomoc medyczna. Mariuszowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na matę.
W ostatnim dniu rozegrane zostały finały w kata i kumite mężczyzn i kobiet. Polskę reprezentowały dwie drużyny w kata: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (Mikołaj Danielewicz, Bartosz Urbański, Mateusz Kaczmarek), Politechnika Poznańska (Mateusz Urbaniak, Michał Kucner, Aleksander Korytowski). W kumite -67 kg startował Michał Parczewski.
W walce o trzecie miejsce w konkurencji kata drużynowym mężczyzn obie drużyny poległy przegrywając z drużynami z Hiszpanii i Czarnogóry i zajmując ostatecznie piąte miejsce. Również Michał Parczewski po dobrej walce uplasował się na piątym miejscu. W Konkurencji kumite -55 kg Marta (Politechnika Poznańska) w walce repasażowej zajęła siódme miejsce.