Piłkarskie święto dzieci

9 czerwca na boisku szkolnym w Suchym Lesie zlokalizowanym na ulicy Poziomkowej odbył się VI Turniej „Dzień Dziecka na sportowo” o Puchar Wójta Gminy Suchy Las organizowany przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Red Box.

Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn reprezentujących szkoły w tym 3, które jednocześnie występowały jako zespoły Red Box Piłkarskiej Akademii. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy – w pierwszej grały zespoły z klas I-II szkoły podstawowej, a w drugiej z klas III-IV. Mecze rozgrywane były jednocześnie na dwóch boiskach i po prawie 4 godzinach gry poznaliśmy końcowe rozstrzygnięcia w poszczególnych kategoriach wiekowych. I tak I miejsce wśród klas I-II zajęli zawodnicy pierwszej drużyny Red Box Piłkarskiej Akademii z Suchego Lasu, którzy to wygrali wszystkie swoje mecze. Dodatkowo jeden z młodych piłkarzy – Krzysztof Tefelski zdobył również koronę Króla Strzelców. II miejsce zajął zespół S.P. Chludowo, a trzecie S.P. Olimpijczyk. IV lokata przypadła w udziale drugiej ekipie Red Box Piłkarskiej Akademii z Suchego Lasu, V miejsce zdobyła S.P. Biedrusko I, VI – S.P. Suchy Las, a VII – S.P. Biedrusko II. Najlepszym bramkarzem uznany został Jan Nieczaj z S.P. Olimpijczyk. W grupie klas III-IV bezkonkurencyjni byli uczniowie S.P. Olimpijczyk, a ich zawodnik – Sebastian Goc odebrał statuetkę króla strzelców. II miejsce zajęła S.P. z Golęczewa, co można uznać za największą niespodziankę turnieju. III lokata przypadła S.P. 27 Złotkowo, a jej bramkarz – Adam Duszyński wybrany został najlepszym bramkarzem tej kategorii wiekowej. IV miejsce zajęła Red Box Piłkarska Akademia z Biedruska, a V – S.P. Suchy Las. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami. Każda z drużyn otrzymała też puchar, a 3 najlepsze zespoły zdobyły też nowe piłki „Beau Jeu” (pierwsze miejsce – 5 piłek, drugie – 4, a trzecie – 3), którymi rozgrywane są spotkania na Euro 2016 we Francji. Dziękujemy za wspaniałą rywalizację i wielkie emocje. Do zobaczenia za rok!